İlk Yayın:
13/Şubat/2001
Son Güncelleme:
16/3/2018 - 2:08:28 PM
Ana Sayfa
Anasayfa > Şarkı / Grup Tanıtımları > Deniz ArcakKel Misiniz?

Deniz Arcak
Şişşşt oğlan çocuğu!

Hooop kime diyorum?

Hiç büyümeyecek misin sen?

Vay bacaksız! Gene tüydü…


Yediden yetmişe her canlının gönlüne pat diye tahtını kurabilen sayılı varlıklardandır Deniz Arcak.

İçine bütün dünyayı sığdırabileceği kooskoccaman bir kalbi vardır onun. İnsanları çok sever; tabi insanlar da onu.

Yardımının dokunabileceği bir durumla karşılaştığında; hiç düşünmeden konuya balıklama atlar. Muvaffak da olur hani. O ne Cingöz Recai’dir, o…


Fuat Ağabeysinin de söylediği gibi yalanı dolanı hiiiiiiç sevmez bizim Deniz. İçinden ne geçiyorsa onu söyler. İçi dışı birdir yani. Eeee boşuna dememişler, Deniz Arcak gaflar kraliçesi Gaffurella’dır diye. Yalnız bunu diyenler, Darcak’la ilgili ince bir ayrıntıyı unutuvermişler ne yazık ki. Tamam, bizimki Gaffurella’dır falan; ama aynı zamanda da tadından yenmeyen, şahane bir bal tanesidir. Tatlı bir şuursuzlukla vaziyeti öyle güzel idare eder ki, alnından öpesiniz gelir. Kızacağınız yerde, bir kez daha bayılırsınız bu zat-ı şahane’ye. Çok cindir, çoook.


Onun yaşındaki kadınlara baktığımızda; ağır başlı, sorumluluk sahibi, kooskoccaman insanlar görürüz; oysa o, herkesin 6-12 yaşlarında edinmiş olduğu ama maalesef 12’yi geçince yitirdiği o muzip gülümsemeyi hiçbir zaman yitirmez; annelerinin elinde terlikle peşlerinden koşuşturduğu nam-ı diğer “yaramaz velet!”ler gibi, annesinden gizli nutella’sını kaşıklar, koltukların üzerinde zıplar, balkonda horon teper, odasını darmadağın bırakır ve tüm bunları yaparken de deliler gibi eğlenir. Sanırım Deniz’in hayat felsefesini anladınız. Bakın ne demiş bizim Deniz? ---) “Hayat bir lunapark gibi, kemerlerimizi bağlayalım, uçalııııııııııııııııııııım!” :)

Peki bu dünya tatlısı, muzur cadının hiç mi kötü huyu yok? Olmaz mııı? Var tabi… “Sıkılmak!”

Deniz, eğlenmeyi o kadar sever ki; azıcık canı sıkıldığında, hedeflediği işten o dakka vaz geçer. Küçükken “Ben dansöz olacağım!” deyip ortalığı birbirine katmıştır; sonra sıkılmıştır, vazgeçmiştir. Yaşı ilerleyince veteriner olmaya karar vermiştir; sonra sıkılmıştır, vazgeçmiştir. Artık mesleğine karar vermesi gereken yaşa geldiğindeyse: “Fotografçı olacağım, yihhuu!” demiştir; ama onu sık sık yoklayan Afakan Amcası, Deniz’i bu sefer de karanlık odada basınca, bizimki gene vazgeçmiştir. Neyse ki sonunda soluğu, kendisine çok uygun olan Marmara Üniversitesi - Şan Bölümü’nde almıştır. Haa yok, orada sıkılmamıştır bizimki; amma ve lakin, üçüncü sınıfın sonunda, kaldığı derslerin kabarık listesiyle karşılaşınca, gözlerini fal taşı gibi açarak, olay yerini acilen terk etmiştir.


Aradan zaman geçer; sıkılgaç minik, “bir baltaya sap olmak” derdiyle, hafiften(!) olgunlaşır ve 93 yılında ilk albümü “Nerde”yi dinleyicinin beğenisine sunar. Türk pop müziğinde sansasyon yaratan başarılı albümü “Nerde”yi, 95 yılında “Beyaz Vadi” ve 96 yılında “Bir Mola Ver” adlı albümleri takip eder. Eeee üç albüm çıkardı sıkılgaç miniğimiz; “Bir mola ver”sin, öyle değil mi? :)


Mola 8 yıl kadar sürer…


Veee artık kendini iyice özleten “Türk Pop’unun Uçan Kuş”u, 2004 yılında adeta “Süüürrrpriiiiiiz!” yaparak “Kıpır Kıpır” bir halde karşımıza çıkar. Hoş geldin muzip kız! Bir mola daha verme nolur! :)

Seni çooook seviyoruz!

Ah bir de eurovision’da bizi temsil etsen… Tamam tamam, sustuk. Kaşlarını çatma hemen! Iııııı… Şeyyy… Ama sen gene de bir düşün, olur mu? Kocaman öpüldün!


Haa unutmadan… Sakın büyüme! ;)


Yazan:  Gizem Dinç

Deniz Arcak Resmi Web Sitesi: http://www.denizarcak.com
Şarkıcı/Grup tanıtımı göndermek için tıklayın.