İlk Yayın:
13/Şubat/2001
Son Güncelleme:
16/3/2018 - 2:08:28 PM
Ana Sayfa
Anasayfa > Yazıtlar > YakıtKel Misiniz?


Bu yazıt Yol isimli serinin 1. yazıtıdır.
Bu serideki yazıtlar şunlardır: 1) Yakıt, 2) Karanlık


Yakıt
Gece. Saat 03:42. Motor teklemeye başladı. İbreye bakılırsa benzin bitiyor. Yo hayır, bir salaklık edip yakıt almamış değilim. Param yoktu sadece. Birazdan motor susacak. Sustu. Yavaşlıyorum. Arkamdan selektör yakarak yaklaşıyor. Karşıdan gelen bir tanker var, sollayamaz. Sollamaya kalkıyor. Kaza. Durdum. Arabamdan iniyorum. İmdat sesi. Tanker ve arabanın bütünleşmiş yığınına yaklaşıyorum. Çığlık. Yola yakıt sızıyor. Hangisinden belli değil. Hava serin. Hatta soğuk. Arabaya yaklaşıyorum. Akordiyon gibi. Cam parçaları. Kan izleri. Yerde biraz ileride futbol topu büyüklüğünde birşey var. Yaklaşıyorum. Cansız gözlerle bana bakıyor şu an. İmdat sesi. Tankere yöneliyorum. Çarpmanın etkisiyle devrilmiş.
- Ne bağırıyosun be!
- Yardım et.
- Senle uğraşamam şimdi.
- İmdaaattt.
- Sus ulan.
- Çıkar beni buradan sıkıştım. Ahhhhh.
Diğer tarafına geçiyorum tankerin. Camından içeri bakıyorum. Cam kırılmış. Adamın kolu dışarıda. Tankerin altında. Bacaklarını direksiyon sıkıştırmış. Başka bir hasar gözükmüyor.
- Çıkar beni buradan.
- Çıkamazsın ki.
- Çek beni.
Çekiyorum serbest kolundan. Çığlık atıyor.
- Dur, acıyor.
- Neren?
İnliyor.
- Kurtar beni.
- Mazotlu mu tanker?
- Evet.
- Lanet!
Tankere bakıyorum. Ayağımın altına bir sıvı akıyor. Eğiliyorum. Parmağıma sürüp kokluyorum.
- Benzin lan bu! Hani mazotluydu yalancı pezevenk!
Tekmeliyorum, bağırıyor. Küfür ediyor. Küfür etmeyi kesene kadar kolunu tekmeliyorum. Sustu. Bayıldı sanırım. Tankere göz atıyorum. Bir benzin tankeri. Arabama gidiyorum. Bagajdan bir tornavida ve su bidonumu alıyorum. Suyu döküyorum. Tankere gidiyorum. Bir taşla tornavidaya vurarak tankı deliyorum. Benzin fışkırıyor. Benzin depom dolana kadar su bidonumla benzin taşıyorum. Son dolu bidonum yedek. Adam yine ayıldı.
- İmdaaatttt.
Yanına gidiyorum. Bir sigara yakıyorum. Birkaç nefes... Sonra ağzına tıkıştırıyorum sigarayı. Bayılmış. İlk inlemesinde düşecek bu sigara. Her yer benzin. Arabama gidiyorum. Çalıştıramıyorum. Boşa alıp arkadan itmeye başlıyorum. Eğim artıyor. Kendiliğinden kaymaya başlıyor arabam. İçeri atlıyorum. Kapıyı kapıyorum. Hızlandı. Marşa basıyorum. Patlama. Bir anda aydınlandı ortalık motor çalışırken. Sanırım inledi.

Yazan:  Spirit


Yazıt göndermek için tıklayın.