İlk Yayın:
13/Şubat/2001
Son Güncelleme:
16/3/2018 - 2:08:28 PM
Ana Sayfa
Anasayfa > Yazıtlar > IslakKel Misiniz?

Islak
Titreme. Yine başlıyor. Kollarımda başladı önce. Ellerim henüz titremiyor. Göğsüm sıkışıyor. Nefes alamıyorum ne kadar şişirsem de ciğerlerimi. Bedenim oksijeni reddediyor. Panikledim. Terliyorum. Ellerim de titriyor artık. Silahım düştü. Eğilip yerden aldım. Tutamıyorum. Kılıfına soktum. Neler oluyor bana? Korkuyor muyum? Başka birşey bu. Sabırsız mıyım? Sanırım.

Farları duvardan yansıdı önce köşeyi yavaşça dönen arabanın. Yağmur çiselemeye başlamıştı zaten. Uzaklarda şimşek çakıyordu. Gürültüleri gelmiyordu bana kadar. Bir damla sağ gözümün altına isabet etti. Yavaşça süzülmeye başladı yanağıma. Bir an kendimi ağlıyormuş gibi hissettim. Tuhaf bir his. Birden sinirlendim. Ezdim o damlayı elimin tersiyle yanağımda. Silahımı çıkardım tekrar. Araba ötede bir yerde durmuş. Nasıl da dikkatimi dağıttı o hain yağmur damlası. Farları beni aydınlatıyor. Giderek sıklaşarak düşen yağmur damlalarının gölgelerini görüyorum far ışığında. Kapısı açıldı arabanın. Bir karaltı geldi ve farların önünde durdu. Bana bakıyordu. Belki de bakmıyordu. Gözlerini göremiyordum. Bir gölgeydi o. içimden geçebilirdi. İzin veremezdim.

-Yanında mı?
-Evet.
-Yaklaş.

Duruyordum hala olduğum yerde.

-Seninle harcayamayacağım kadar değerli vaktim.

Bu aşağılamasını ciddiye almalı mıydım? Yağmur hızlanıyordu. Yakınlarda bir yerde çaktı şimşek. Bir an yüzünü gördüm.

-Çabuk ol biraz. Şu işi bitirelim.

Bunu ben de o kadar çok istiyordum ki.

-Eşini sağ istiyor musun?

Bilemezdi.

-Çok uzattın. Eşini tekrar sağ görmek istiyorsan hemen onu bana ver.

Bilemezdi.

-Sinirlerimi bozmaya başladın!

Bilemezdi.

-Eğer hemen onu bana vermezsen eşini ölmüş bil!

Bilemezdi.

.....

Arada ne oldu hatırlamıyorum. Kendimi sırılsıklam, silahım ileri doğrultmuş bir halde buldum. Arabanın farları beni aydınlatıyordu. Gölge önünde değildi ışığın artık. Yere yıkılmıştı. Bir an hatırlamaya çalıştım. Neresinden vurmuştum ki onu? Üşendim gidip bakmaya.

Ama bilemezdi.

O kurşunla eşimin beynini dağıtmak için hırsla gidiyordum eve. Beni aldattığını öğrenmiştim. Ama evde tek bulduğum kaçırılma notuydu. Güldüm uzun bir süre kahkahalarla. Ama "gölge" bilemezdi bunu. Birkaç saat sonra bir telefon geldi. Ve buluşma yeri…

Benden istedikleri mi neydi?

Hiçbir fikrim yok.


Yazan:  Spirit

Ek Bilgi: 02/07/2001
15:45, Pazartesi
Avcılar


Yazıt göndermek için tıklayın.